ASKD Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği

II. Sağlıkta Finansman ve Yatırım İmkanları Konferansı

Özel sağlık sektörünün gelişim hızını desteklemek amacıyla tasarlanan bu konferans uluslar arası katılımcılar ile özel sağlık kuruluşlarına yeni pencereler açmayı hedeflemektedir. Yurtdışına yatırım yapmak isteyen sağlık yatırımcıları, uluslar arası özel sermaye fonları ile işbirliği yapmak isteyenler, kuruluşlarını halka arz etmeyi planlayanlar ve büyüme planları için uygun finansman imkanları arayan tüm sağlık işletmeleri bu konferansta bir çok fırsatı yakalama imkanı bulacak.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü Kutlu Olsun!

Herkes İçin Sağlık, barış, refah ve sürdürülebilirliğin hakim kılınacağı bir dünyada nitelikli bir yaşam için tüm insanların sağlıklarının korunması ve geliştirilmesini öngörür gerekliliğini öngörür.

Tüm Depremzedelere Kapılarımızı Açtık

Depremi takip eden günlerde afet bölgesinden Ankara’ya özellikle Sağlık Bakanlığı Ambulans uçakları ile yüzlerce depremzede getirildi ve akut problemlerin tedavisi kamu hastanelerinde yapıldı. Takip eden günlerde yine 112 ve özel ambulanslar ile Ankara’ya depremzedelerin ulaştırılmasına devam edildi.

Sağlığın Bilişim Kahramanları Webinarı (25 – 26 Kasım 2020)

Pandemi sürecinin görünmez kahramanları Sağlık Bilişimcileri’nin hayatımıza kattığı tüm yenilikleri uzmanları Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği desteği ile hazırlanan bu webinar’da paylaşıyor.

PPP in Turkey 2019 Forum

Derneğimiz Başkanı Oğuz Engiz 13 Kasım 2019, Çarşamba günü Ankara Sheraton Otel’de düzenlenecek “PPP In Turkey” isimli uluslararası konferansta bir konuşma yapacaktır.

Önceki dönem başkanımız Nüket Küçükel TÜSİAD yönetim kurulu üyeliğine seçildi

Önceki dönem başkanımız Nüket Küçükel TÜSİAD yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Sağlık Sektörü ve Özel Sağlık Kuruluşlarının Geleceği Konferansı

Her yıl düzenlemekte olduğumuz Sağlık Sektörünün Geleceği Konferans’ını bu yıl 19 Aralık, Çarşamba günü ATO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Sağlık Turizminde Kariyer ve Ticaret Fırsatları Sertifikalı Eğitim Programı, Ankara, 20 – 28 Ekim 2018

Ankara’mızda sağlık kuruluşlarını tercih eden sağlık turisti sayısı her geçen gün artmasına rağmen bu hastaları ele alacak yetişmiş insan gücü sayısında yeterli artışın gerçekleşmediği gözlemlenmektedir.

10. Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonucu ve Mayıs 2016- 2018 Faaliyet Raporu

Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği’nin 28 Mayıs 2018 tarihinde 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu seçimi oylaması neticesinde…

Finlandiya-Türkiye Sağlık İşbirliği Günü

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Paivi Kairamo, ülkesinin sağlık hizmetleri alanında önemli bir aktör olduğunu vurgulayarak “Sağlık araştırmaları, inovasyon ve sağlık sektöründe küresel bir lider olmakta ısrarcıyız.” dedi.

11 Nisan 2018 Çarşamba, Finlandiya-Türkiye Sağlıkta İşbirliği Günü, Sheraton Oteli

Finlandiya Büyükelçiliği tarafından 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Sheraton Oteli’nde (Tulipa Salonu) gerçekleştirilecek ve Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği’ni temsilen şahsımın da bir konuşma yapacağı Finlandiya-Türkiye Sağlıkta İşbirliği Günü‘ne sizi davet etmekten onur duyarım.

Hastane Yöneticileri ABD’nin En İyi Hastanelerini Ziyaret Ediyor

13-19 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek geziye kamu ve özel hastanelerin yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri katılabilecekler.

Konferans ve 2016 Yılı Faaliyet Raporu

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 17:30’da Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü’nde başlayacak konferansımıza ve devamındaki akşam yemeğine tüm üyelerimiz ve misafirleri davetlidir.

Hastanelerin Nitelikli Yöneticilere Olan İhtiyacı Artıyor

Kamu hastanelerinin birliklere dönüştürülmesi ve dev şehir hastanelerin yavaş yavaş devreye girmesi ile sağlık sektöründe nitelikli hastane yöneticisi ihtiyacının arttığı biliniyor.

Stratejik Hastane Yönetimi Diploma Programı

Stratejik Hastane Yönetimi Diploma Programı, City of London College tarafından akredite edilmiş bir program olarak Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Kızılay Kan ve Kan Ürünleri Fiyatlandırması Duyurusu

ASKD Üyemiz Sayın Ahmet Rol SGK Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu üyesi olarak aşağıdaki bilgiyi bizlerle paylaşmıştır, biz de aynen iletiyoruz. Sayın Rol’e sektörümüzün gelişime sağladığı katkı için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Mart 2017 ayı içerisinde Finlandiya’nın Ankara Büyük Elçiliği Daveti

Mart 2017 ayı içerisinde Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliğinin davetlisi olarak Derneğimiz Helsinki’de başkanı tarafından temsil edilmiş…

Tüm üyelerimizin katılımı ile iftar yemekli bir toplantı yapıldı

Tüm üyelerimizin katılımı ile iftar yemekli bir toplantı düzenlenmiş ve bazı uzmanlarla Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın son uygulamaları hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.