ASKD Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği

1998 yılında kurulan Derneğimiz o günden bu yana sektördeki saygınlığını sürekli korumuştur.

Önceki dönem başkanları ile bir yemekli toplantı yapılmış ve kendilerine ASKD’ye yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür plaketleri takdim edilmiştir.

Dernek üyeliğimizi gösterir şiltler hazırlatılmış, üyelerimize üyelik kartları bastırılmıştır.

Derneğimize düzenlenen bir yemekli toplantı ile yeni üyeler kazandırılmıştır. (Koru Hastanesi ve Dünya Göz Ankara Hastanesi).

Tüm üyelerimizin katılımı ile iftar yemekli bir toplantı düzenlenmiş ve bazı uzmanlarla Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın son uygulamaları hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Hospitalmanager dergisi ile birlikte Stratejik Hastane Yönetimi eğitim programı organize edilmesi, hastane yöneticiliğinin gelişimin desteklenmesi ve üye kuruluş çalışanlarının bu eğitimlerden indirimli olarak yararlanmaları sağlanmıştır.

Mart 2017 ayı içerisinde Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliğinin davetlisi olarak Derneğimiz Helsinki’de başkanı tarafından temsil edilmiş ve orada ikili işbirlikleri görüşmeleri yapılmıştır.

Atılım ve Gazi Üniversiteleri işbirliği ile ‘Management training and improvement of managerial skills for European Health Care Managers’ başlıklı AB projesinde yer almak üzere başvuru yapılmıştır.

Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü ev sahipliğinde geniş bir katılımla konferans ve akşam yemeği gerçekleştirilmiştir.

Derneğimiz Ankara Ticaret Odası’nın misafiri olmuş ve güncel konular ele alınmıştır.

2018’in ilk toplantısı TOBB-ETÜ hastanesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş, konuk konuşmacılarımızın aydınlatıcı konuşmalarını dinledikten sonra 2018 yılı için planlarımız konuşulmuştur.

Derneğimiz, 11 Nisan 2018 tarihinde Finlandiya Büyükelçiliği ile birlikte Finlandiya – Türkiye Sağlıkta İşbirliği Günü’nü düzenlemiştir.

Derneğimiz 1 – 9 Aralık 2018 tarihleri arasında “Sağlık Turizminde Kariyer ve Ticaret Fırsatları” eğitimi düzenlemiştir.

Derneğimiz 19 Aralık 2018 tarihinde “Sağlık Sektörü ve Özel Sağlık Kuruluşlarının Geleceği Konferansı”nı düzenlemiştir.