Hakkımızda

Değerli Sağlık Sektörü Yöneticileri,

Son 15 yıl içinde hızla büyüyerek,  sağlık hizmeti sektöründeki payını her geçen gün artıran özel sağlık kuruluşları, bir yandan bu alanda çok büyük bir eksikliği doldururken, diğer taraftan sağlık hizmetinde sunulan hizmetin kalitesinin de yükseltilmesinde öncü olmuştur.

Ülkemizde sağlık hizmetinin sunumu ve satın alınması konusunda kamunun ağırlığı ve sektörün gelişimi için alınan kararlarda tek belirleyici olması nedeniyle sağlık hizmeti sunan kuruluşlar önemli engeller ile karşılaşabilmektedirler. Kadro, tıbbi cihaz, hizmet skalasını büyütmeye yönelik kısıtlayıcı hükümler yanında, SGK sağlık hizmetleri fiyatlandırılmasında yıllardan beri süregelen erimeler sağlık kuruluşlarını zor işletilir duruma getirmiştir.

ASKD bu alanda sektörün ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla ağırlıklı olarak Ankara’da bulunan özel hastaneleri bünyesinde barındırarak kurulmuş ilk derneklerden birisidir. Uzun yıllardan bu yana  bünyesindeki değerli temsilcilerin birikimini sektörün gelişimi için kullanmaktadır. Yoğun iş tempolarına rağmen büyük bir özveri ile katkılarını sunan değerli temsilcilerimizin desteğine her geçen gün daha da fazla ihtiyaç duymaktayız.

Biz yurt dışında da  takdir gören ve dünyanın en iyi sağlık hizmeti sunan ülkeleri arasında yerini almaya başlayan sektörümüzün, Anadolu’ da ne kadar başarılı hizmet verdiğini yakından izlediği sağlık kuruluşlarını bünyesinde toplayarak,  Ankara’ nın aslında Türkiye’nin ‘Sağlık Başkenti’ olarak kendini takdim etmesinin zamanının geldiğini düşünmekteyiz.

Emeğimizin karşılığını alabilmek, birbirimize destek olabilmek adına tüm paydaşlarımızı derneğimize davet ediyorum. Sağlıklı birliktelikler dileğiyle…

OE VESİKALIK

 

Oğuz Engiz

Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı